19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI


Belediye Başkanımız Ali MEŞE 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı;

Başkan MEŞE mesajında; "19 Mayıs 1919 Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tarihimizde çok müstesna bir yere sahiptir. Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde büyük fedakarlıklar gösteren aziz Türk milleti esareti reddedip bağımsızlığını elde etmiştir. Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına giden yolun başlangıcı olan işte bu tarih ayni zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için de bayram olarak kutlanmaktadır. Böyle bir günü ülkemiz için elbette önemli görmek gerekmektedir. Çünkü gençlerimiz ülkemizin ve yarınlarımızın teminatıdır. Bu günde milli ve manevi değerlerine bağlı saygı ve hoşgörü içinde olan donanımlı gençlerle Türkiye'nin geleceği teminat altındadır.

Dünyadaki ilerleme yaşında ülkemizin en büyük güvencesi olan gençlerimizi ne kadar eğitimli ne kadar donanımli ne kadar milli ve manevi değerlerine bağlı birer birey olarak yetiştirebilirsek gelecegimiz de bir o kadar emin ellerde olacaktır. Biz yerel yöneticiler olarak en doğru yatırım insana ve gençlere yapılan yatırım olarak görüyor ve faaliyetlerimizi bu doğrultuda sürdürmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle milli mücadelemizin Başkahramanı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü olmak üzere silah arkadaşlarını saygı rahmet ve şükranla anarken gençlerimizin de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum" dedi.

#19Mayıs

Ali MEŞE

Çeltik Belediye Başkanı


19 Mayıs 2020